Śluz ślimaka jako antidotum na problemy skórne

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak delikatne ciało ślimaka radzi sobie z działaniem tych wszystkich czynników zewnętrznych? Jeśli nie, to najwyższa pora poznać bliżej to niezwykłe stworzenie.

A to za sprawą śluzu, którym pokryte jest jego ciało. On nie używa żadnych kremów, czy odżywek, bo wcale nie musi. Jego śluz jest doskonałą naturalną tarczą, która chroni go przed wiatrem, słońcem, chłodem, a tym samym negatywnymi procesami zachodzącymi w skórze. I to właśnie ten śluz coraz powszechniej wykorzystywany jest w kosmetyce.

Krem ze ślimaka? A może serum ze śluzu ślimaka? Brzmi dziwnie? Wcale nie. Tego typu kosmetyki podbijają dzisiaj rynek i serca osób, które z nich korzystają. A co sprawia, że śluz ten jest tak skuteczny? Przede wszystkim jego skład, który mówi sam za siebie. W śluzie ślimaka znajdziemy między innymi alantoinę, proteiny, wachlarz witamin, kwas glikolowy czy naturalne antybiotyki. Dzięki temu substancja ta ma tak szerokie zastosowanie. Z powodzeniem zastąpić może serum z retinolem, kremy odżywcze, nawilżające i przeciwzmarszczkowe.

Kosmetyki zawierające śluz ślimaka dedykowane są różnym grupom odbiorców. Regenerują skórę, wypełniają zmarszczki płytkie, radzą sobie z trądzikiem, przywracają blask i elastyczność, a także chronią skórę bardzo wrażliwą. Poza tym doskonale się rozprowadzają, są bardzo wydajne i bezpieczne także dla alergików.

Jeśli chcesz, by Twoja skóra była tak odporna na działanie szkodliwych składników, jak skóra ślimaka, koniecznie wykorzystaj właściwości zawarte w kosmetykach, które opierają się głównie na wytwarzanym przez ślimaki śluzie. Szybko zauważysz różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>