Zastosowanie krioterapii w leczeniu trądziku

Osoby, które mają problemy z trądzikiem, mogą zastosować krioterapię. Zabieg krioterapii jest niedrogi i bezbolesny. Zastosowanie kilka sesji może zdziałać prawdziwe cuda. Zabieg ten odbywa się przy użyciu specjalnej głowicy z ciekłym azotem.

Cera trądzikowa to cera, na której występują często wypryski. Zwykle jest to cera o podwyższonym stopniu wydzielania łoju i sebum. Problemy z tego rodzaju skórą ma co czwarta Polka. Leczenie trądziku w Polsce zwykle odbywa się poprzez uczęszczanie do dermatologa, który przepisuje nam leki mające działanie hormonalne. Pewne znaczenie w leczeniu trądziku ma również fizjoterapia, dzięki której możliwe jest odbywanie specjalistycznych masaży pozwalających uwolnić nadmiar sebum.

Na czym polega krioterapia? Jest to zabieg polegający na stopniowym niszczeniu tkanki skórnej znajdującej się na twarzy. Niszczenie odbywa się poprzez zamrożenie skory. Krioterapia odbywa się z użyciem specjalnego narzędzia: głowicy, w której znajduje się ciekły azot. Jest to nietoksyczny dla naszej skóry gaz, dzięki której możliwe jest usunięcie zniszczonej warstwy naskórka.

Osoba, która wykonuje zabieg krioterapii twarzy powinna mieć wykształcenie pozwalające na ocenę jakości skory twarzy. Nie każdy typ cery nadaje się do takiego zabiegu.

Wykonując zabieg krioterapii, dermatolog powinien uważać szczególnie na okolice oczu oraz ust i żuchwy. Skóra w tych miejscach bywa szczególnie delikatna.

Przez około tydzień po zabiegu krioterapii, na twarzy pacjenta może otrzymywać się rumień. Nie należy się nim niepokoić. Czasami także po zabiegu pojawiają się ropne pęcherzyki, których w żadnym wypadku nie można usuwać samodzielnie, bo wprowadzimy tam bakterie i pogorszymy stan swojej cery, doprowadzając w skrajnych przypadkach do powstawania blizn, które pozostają na całe życie.

Osoby, które poddają się krioterapii powinny unikać słońca, a każdorazowe wyjście na zewnątrz powinno zostać poprzedzone nałożeniem kremu z wysokim filtrem chroniącym przed wnikaniem promieni słonecznych w głąb skóry.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>